Overzicht van de door ons bezochte concerten en festivals in 2014

Een klassement van de ‘beste’ concerten van 2014, for what it’s worth… De volgorde is volkoren arbitrair en onderhevig aan beursschommelingen…

1/ Dobet GNAHORÉ @ HELDEN IN HET PARK – EEKLO – 31.07

2/ DREAM SYNDICATE @ ROOTS & ROSES FESTIVAL – LESSINES – do 01.05

3/ BRUGGES FESTIVAL DAG 1: LIEVEN TAVERNIER & ‘WINTERGRAS’ + THE GLOAMING @  STADSSCHOUWBURG – BRUGGE – 07.11

4/ HT ROBERTS, Bruno DENECKERE & THE LANDED GENTRY @ ARSCENE – HANSBEKE – 08.11

5/ AGÁTHONAS IAKOVÍDIS met KYRIÁKOS GOUVÉNDAS & BENJAMIN CLEMENT @ ART BASE – BRUSSEL – 12.07

6/ LIGHTNIN’ GUY + Doug MACLEOD @ BANANA PEEL – RUISELEDE – 05.05

7/ MATT HARLAN & RACHEL JONES + JAIMI FAULKNER @ N9 – EEKLO– 12.4

8/ BRUGGES FESTIVAL: LULA PENA @ STADSSCHOUWBURG – BRUGGE – 07.11

9/ WOVENHAND @ LEFFINGELEUREN – Leffinge (Oostende) – 21.09

10/ JOE & LEVINE HENRY @ HANDELSBEURS– GENT – 10.06

en GOES EN DE GASTEN + LIEVEN TAVERNIER @ HANDELSBEURS – GENT – 18.12 

en Caitlin CANTY + Jeffrey FOUCAULT & Billy CONWAY @ N9 – 05.12

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Een meer volledige concertlijst… Een aantal concerten hebben we weggelaten om diverse redenen, doorgaans wegens té slecht. Van de meeste optredens hebben we echter flink genoten!

*Erik WILLE & The SLOOFS @ Arscene – Hansbeke – za 11.01

*Norbert DETAEYE (Tom CALLENS, Willy DE VLEESCHOUWER) @ Arscene – za 18.01

*Demo ‘METRONOOM’ @ MaZ – Brugge – zo 19.01

*Hans MORTELMANS & GROEP (Koen DE CAUTER, Marc LELANGUE, Jokke SCHREURS…) @ Banana Peel – Ruiselede – ma 20.01

*SON OF A GUN (Pol & Mathias DEPOORTER & Misj VERBELEN) @ STAT68 – vr 24.01

*Johannes WANNYN & GROEP + Daniel WALL @ STAT68 – Aalter – vr 31.01

*DEREK & Yves MEERSSCHAERT @ Arscene – za 01.02

*BILLY & BLOOMFISH @ BP – ma 17.02

*BERRY QUINCY @ Arscene – za 22.02

*Mike WHEELER @ BP – ma 24.02

*Luiz MARQUEZ TRIO @ Huis van Alijn – Gent – do 27.02

*KOMPANÍA @ De Centrale – Gent – do 06.03

*Alίki KAYALÓGLOU (& Frixos MORTZOS) @ Art Base- Brussel – woe 12.03

*HT ROBERTS, Bruno DENECKERE & The LANDED GENTRY @ De Vieze Gasten (DVG) – Gent – vr. 14.03

*GEPPETTO & THE WHALES (YOU RASCAL YOU) @ Handelsbeurs – Gent – woe 19.03

*Jonas WINTERLAND @ ’t Folk – Ursel – za 22.03

*Preston SHANNON @ BP – ma 24.03

*Andy VAN KERKHOVE TRIBUTE (diversen) @ STAT68 – za 28.03

*Fernant ZESTE & Jess MORGAN @ De Bakkerei – Eeklo – za 29.03

*TAIL DRAGGER met Robbert FOSSEN & Peter STRUYCK & band @ BP – ma 31.03

*LE GRAND BATEAU @ CC Steenoven – Herzele – vr 04.04

*THE ANTLER KING @ Arscene – za 05.04

*Daithi RUA @ De Litanie – Knesselare – zo 06.04

*Matt HARLAN & Rachel JONES + Jaimi FAULKNER @ N9 – Eeklo – za 12.04

*Dave SPECTER & BAND + Lurrie BELL @ De Korenbloem – Zingem – vr 18.04

*Daithi RUA (live cd voorstelling) @ De Cultuurloft – Gent – za 26.04

*ROOTS & ROSES FESTIVAL met o.a. LITTLE X MONKEYS, DRIVING DEAD GIRL, HENHOUSE PROWLERS, Dom FLEMONS, BIG SUGAR, RUSTY ROOTS, DREAM SYNDICATE, FRED & THE HEALERS, KING KAHN & The SHRINES, Pokey LAFARGE @ Roots & Roses – Lessines – do 01.05

*Dom FLEMONS (en Zoe BOOKBNDER) @ N9 – vr 02.05

*DE CAUTER FAMILIE ‘Django & Brassens’ @ Arscene – za 03.5

*LIGHTNIN’ GUY + Doug MACLEOD @ BP – ma 05.05

*Johannes WANNYN & Lotte REMMEN + David ROVICS @ Buurtcentrum Rabot – Gent za 10.05

*Fiona BOYES @ BP – ma 12.05

*KADRIL (‘Archaï’) @ STAT68 – vr 16.05

*GRACE IN THE WOODS @ Arscene – za 17.05

*Catherine GRAINDORGE @ De Cultuurloft – do 22.05

*MYRDDIN & José LIGERO @ Arscene – za 31.05

*Joe & Levine HENRY @ Handelsbeurs – di 10.06

*Martine DE KOK & Band @ Arscene – za 14.06

*’A Heart For Bosnia’ met o.a. Marjan DEBAENE, HT ROBERTS, DEREK, Luiz MARQUEZ, Bruno DENECKERE, RUMTOWN) @ De Centrale – woe 18.06

*’Benefiet voor Senegal’met o.a. Wouter VANDENABEELE & strijkers, Bruno DENECKERE, Lieven TAVERNIER, Susan CLYNES, N’fali KOUYATE, Issa SOW, Bulgaars trio @ Site Sint-Baafs – Gent – za 21.06

*Wim CLAEYS & ‘De Zwanenzang van Karel WAERI’ @ Minard – Gent – di 24.06

*DEREK, Bruno DENECKERE & Nils DE CASTER @ Pestelijntje – Hansbeke – vr 27.06

*Viering Walter DE BUCK met o.a. Wim CLAEYS, Mustafa AVSAR & TINI, Wouter BERLAEN, REENA RIOT @ Bij Sint-Jacobs – Gent – vr 04.07

*Agàthonas IAKOVÍDIS met Kyriàkos GOUVÉNDAS & Benjamin CLEMENT @ Art Base – za 12.07

*Gentse Feesten: viering Walter DE BUCK met Wim CLAEYS, Rembert DE SMET, Patrick RIGUELLE, Guido SCHIFFER, e.a. @ Bij Sint-Jacobs – vr 18.07

*GF: HT ROBERTS, Bruno DENECKERE & The LANDED GENTRY met ROLAND @ Bij Sint-Jacobs – vr 18.07

*GF: Guy FORSYTH met George RAREY en Naj CONKLIN @ Huis van Alijn – di 22.07

*GF: HT ROBERTS, Nils DE CASTER & Gijs HOLLEBOSCH @ Huis van Alijn – woe 23.07

*GF: ’50 Jaar Immigratie’ met o.a. Peter HOLVOET-HANSSEN, Bruno DENECKERE, Nils DE CASTER, Wouter VANDENABEELE, SADIQ, Osama ABDULRASOL, Mustafa AVSAR & TINI @ Laurentplein (Luisterplein) – do 24.07

*Bart MARIS & Sylvie DEPAUW & Peter FLYNN + ‘Krommekeer’ van Bart MARIS & Lode VERCAMPT @ Entrepot Fictief Gent – za 26.07

*Helden In Het Park # 20 (HIHP) met Mocambo + Dobet GNAHORÉ @ Heldenpark – Eeklo – do 31.07

*THE STRINGS (met Bart MARIS, Guido SCHIFFER, Lode VERCAMPT e.a.) @ De Nele – Lembeke – zo 03.08

*HIHP: SKAMANIANS + Michael PROPHET & ASHAM BAND @ Heldenpark – do 07.08

*HIHP: TOMI Y SU TIMBALIGHT + SEPTETO NABORI @ Heldenpark – do 14.08

*HERBAKKERFESTIVAL: wedstrijd JACLE BOW + TIN SOLDIER IN THE UNDERWOODS (de verdiende winnaars) + GRACE IN THE WOODS @ Herbakkerplein – Eeklo vr 15.08

*HERBAKKERFESTIVAL: première VANOVERDIJZERS @ Herbakkerplein – vr 15.08

*BULSJIVISM (Bart BULS, Martine DRIES, Marty TOWNSEND, Rob VAN AUDENHOVE, Henri YLEN, Geert MAESSCHALCK, Ben CRABBÉ) @ Melle – za 16.08

* HERBAKKERFESTIVAL: Bart MARIS + Christopher Paul STELLING @ tent Canadaplein – zo 17.08

*HIHP: DEBADEMBA + Sekouba ‘BAMBINO’ DIABATÉ @ Heldenpark – do 21.08

*Cultuurmarkt Antwerpen: Johannes WANNYN & Groep – Kiki SCHIPPERS – JOHAN en de NEVENEFFECTEN @ Boerentoren – zo 31.08

*Cultuurmarkt Antwerpen: SLOW PILOT – Johannes WANNYN & Groep @ Café Hopsack – zo 31.08

*Jess KLEIN @ STAT68 – di 09.09

*YUKO @ Arscene – woe 10.09

*CHICKEN SUPREME @ De Klokke – Balegem – zo 14.09

*Dana GILLESPIE @ BP – ma 15.09

*LEFFINGELEUREN 2014 – Dag 1: GEPPETTO & THE WHALES – INTERGALACTIC LOVERS – AMATORSKI – TRENTEMØLLER – MAGNUS LIVE – THE OPPOSITES @ LL14 – Leffinge – vr 19.09

*LEFFINGELEUREN 2014 – Dag 2: TRASHCAN BLUES COLLECTIVE – DOTAN – CHILDHOOD – BOMBINO – Ingrid VEERMAN – BLOOD RED SHOES – THE WYTCHES – Gabriel RIOS – WOODS – TRICKY – OSCAR AND THE WOLF – GRUPPO DI PAWLOWSKI @ LL14 – Leffinge – za 20.09

*LEFFINGELEUREN 2014 – Dag 3: HET ZESDE METAAL – Tom McRAE – THE DELTA SAINTS – WOVENHAND – ADMIRAL FREEBEE @ LL14 – Leffinge – zo 21.09

*Luiz MÁRQUEZ @ BP – ma 22.09

*Gedurende zes weken vele concerten moeten laten vallen wegens longontsteking… Desondanks toch het eerstvolgende ‘nabije’ concert…

*DYLAN TRIBUTE (DEREK, Bruno DENECKERE, Nils DE CASTER) @ Arscene – vr 10.10

*VANOVERDIJZERS cd-presentatie ‘StrEEKLOper’ @ STAT68 – vr 31.10

*Luiz MÁRQUEZ ‘Ofrenda – Fiësta de la Muerte’ @ kerk Begijnhof van Sint-Amandsberg – za 01.11

*DEREK presentatie enkele songs van ‘Onder de Wolken’ in combinatie met dia’s Hansbeke-Vladivostok van Koen & Laura DEGROOTE voor de ‘locals’@ Wachtzaal van station Hansbeke – do 06.11

*BRUGGES FESTIVAL Dag 1: Lieven TAVERNIER en cd presentatie ‘Wintergras’ – THE GLOAMING @ Brugse Stadsschouwburg – vr 07.11

*BRUGGES FESTIVAL Dag 2: YONNA – Sarah D’HONDT – Lula PENA – YOLDA (project ‘Istanbul Express’ Wouter VANDENABEELE) @ Brugse Stadsschouwburg – za 08.11

*HT ROBERTS, Bruno DENECKERE & THE LANDED GENTRY @ Arscene – za 08.11

*’Beyond The Flags 2014’ met Carolyn WONDERLAND BAND (met Cole EL-SALEH & Rob HOOPER), A Whitney BROWN, LITTLE KIM, Jeffrey THIELENS, Brnuo DENECKERE, Ries DE VUYST, DEREK, Luiz MÁRQUEZ @ Cultuurkapel De Schaduw – Ardooie – ma 10.11

*’DEREK 25 Jaar’ + officiële cd-presentatie ‘Onder de Wolken’ met full band @ CC De Stroming – Evergem (Sleidinge) – do 13.11

*Daithi RUA @ Huis van Alijn – do 27.11

*Bart MARIS & Sylvie DE PAUW + vernissage foto’s Filip VAN LERBERGHE @ De Cultuurloft – za 29.11

*ASSUNTA & THE LIGHT ORCHESTRA @ De Cultuurloft – do 04.12

*Caitlin CANTY  + Jeffrey FOUCAULT & Billy CONWAY @ N9 – vr 05.12

*STROGRASS @ Arscene – za 06.12 (na de begrafenis van Luc DE VOS + volksfeest)

*GOES EN DE GASTEN + LIEVEN TAVERNIER @ Handelsbeurs – do 18.12

*THE CHRISTMAS THREE (Bruno DENECKERE, Fernant ZESTE, Rianto DELRUE) @ Club De Loge – Gent – zo 21.12

*Dirk BLANCHART@ Arscene – za 27.12

Advertenties
Dit bericht werd geplaatst in Geen categorie. Bookmark de permalink .

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit / Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit / Bijwerken )

Verbinden met %s